SSK sorgulama

Herhangi bir kurumda sigortalı olarak çalışan herkesi yakından ilgilendiren SSK sorgulama işlemleri, günümüzde çeşitli yollarla yapılabilmektedir. SSK sorgulama işlemleri sigortası olan herkes için sigortaya ait borçlarını, sigorta primlerini, sigortaya başladıkları günü ve sigortalı olarak çalışma sürelerini gösteren çeşitli sorgulamaları içermektedir.

Sigortaya ait sorgulamalarda bulunmak ise sigorta sahibi herkes için elzem hale gelmektedir. SSK sorgulama işlemleri birbirinden farklı olduğu için çeşitli sorgulamalar yapılabilmektedir.

SSK prim sorgulama

Sigortalı olarak nerede ve ne kadar süreyle çalıştığınıza dair bir bilgi edinmek isterseniz, bu sorgulamadan yararlanabilirsiniz. Prim sorgulaması ile birlikte emekli olmak için ne kadar süre daha çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama için Tıklayınız!

SSK emekli maaşı sorgulama

Emekli vatandaşlar açısından gayet faydalı olan bu sorgulama işleminde alınacak olan emekli maaşının ne kadar olduğunu öğrenmek için oldukça faydalı bir sorgulama sistemidir.

SSK Emekli Maaşı Sorgulama için Tıklayınız!

SSK sicil no sorgulama

SSK’ya ait sorgulama ve işlemlerin yapılabilmesi için SSK sicil numarası çok önemlidir. SSK numarasını bilmeyen kişiler sigorta işlemleri hakkında bilgi alamazlar. Aşağıdaki sorgulama işleminde yönlendirilen sayfada bilgilerinizi girdikten sonra açılan sayfada, üst kısımda ”Tescil” yazan bölüme tıklayınız ve ardından da ”4A Tescil Kaydı” bölümüne tıklayınız ve artık sicil numaranız karşınızda olacaktır.

SSK Sicil No Sorgulama için Tıklayınız!

SSK borç sorgulama

SSK borç sorgulama işlemleri sigortalı çalışanı olan işverenlerin, sigorta kurumuna işçileri için ödeyecekleri sigorta ücretlerine ait borçları öğrenmelerine yardımcı olur.

SSK Borç Sorgulama için Tıklayınız!

SSK işe giriş tarihi sorgulama

SSK kurumunda ne kadar süredir çalıştığınızı, ne zaman çalışmaya başladığınızı, sorgulayarak öğrenebilirsiniz. İşe giriş tarihini sorgulamak ise emekliliğe ne kadar vaktinizin kaldığını, maaşınızın ne kadar olacağını öğrenmek için faydalı olacaktır.

SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama için Tıklayınız!
SSK sorgulama işlemlerinin yanında hizmet dökümü, gün dökümü, maaş hesaplama, emeklilik hesaplama, prim ödeme gibi işlemlerde yapılabilmektedir. SSK sorgulama işlemleri Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan yapılabileceği gibi, internet üzerinden de Sosyal Güvenlik Kurumu sayfasına girerek de yapılabilmektedir. SSK sorgulama işlemlerinde T.C kimlik numarası ile sorgulama yapılabilmektedir. Vakti kısıtlı olan vatandaşlar için internet üzerinden yapılan SSK sorgulaması çok büyük avantajlar sunmaktadır.

SSK değil SGK sorgulamalarınızı yapmak isterseniz;

bağlantılarını kullanarak işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında sitemizdeki diğer içeriklerimizden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir