TC ile SSK sorgulama

Devlet kurumunda veya devlete bağlı özel bir sektörde çalışan ve emekli olan vatandaşlar için kolay bir uygulama olan TC ile SSK sorgulama hizmeti, vatandaşlar için bir çok avantajı bir araya getirmektedir. Sigortası yeni yapılan ve devam eden vatandaşların sigorta süreçlerini öğrenmelerini sağlayan bu işlemde sadece TC kimlik numaralarını bilmeleri ve girmeleri yeterli olacaktır. Tc kimlik numaranızı bilmiyorsanız TC sorgulama veya T.C Kimlik No sorgulama sayfalarımız aracılığıyla nasıl sorgulanacağını öğrenebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden oluşturulan TC ile SSK sorgulama hizmeti, son 12 aylık çalışma sürecinizi kapsayan primleri göstermektedir. Bu işlem sayesinde gönül rahatlığınca işe giriş ve çıkışlarınızı ve SSK primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilirsiniz. Birden fazla yöntem ile SSK primlerinize bakabilirsiniz. Ancak en kolay ve hızlı ulaşım TC ile SSK sorgulama yöntemidir.

TC ile SSK sorgulama nasıl yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden sigortalı hizmet dökümünüzü öğrenmek için TC kimlik numaranızı ve sitenin size sunduğu güvenlik numarasını boş bırakılan kutulara yazarak direk sisteme giriş yapabilirsiniz. Açılan TC ile SSK sorgulama hizmeti üzerinden hala çalışıyorsanız veya işe giriş ve çıkışınız ne zaman ise görebilir ve son 12 ay içerisinde yatırılan SSK primlerinize bakabilirsiniz.

TC ile SSK Sorgulama için Tıklayınız!

E-Devlet Şifresi ile SSK Sorgulama

Bu işlem sayesinde çalışan veya Sosyal Güvenlik Kurumu’na gidemeyen vatandaşlar, internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde T.C. kimlik numaraları ile SSK bilgilerini kontrol ederek öğrenebilirler. Eğer TC ile SSK sorgulama sistemi üzerinde bir sorun çıkıyor veya bilgilerinizi göremiyorsanız en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmeniz yeterli olacaktır. Daha detaylı bilgi almak için ise postanelerden e-devlet şifresi alarak aşağıdaki butona tıklayarak giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu sitesinin aracılığı ile bilgi alınabilmektedir.

E-Devlet Şifresi ile SSK Sorgulama için Tıklayınız!

Yorumlar

Yorum Yapın
  1. abi ya bir türlü yapamadım biri de yardımcı olsun nasıl yapıyoruz biraz daha açıklar mısınız sağlıklı bir sonuç alacak mıyım acaba. Edit: Sonradan çözdüm ve sorgumu sorunsuz yaptım. Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir