SGK hizmet sorgulama

SGK hizmet sorgulama işlemleri internet aracılığıyla artık daha kolay ve hızlı bir şekilde ekranlarınıza getiriliyor. Bu işlemler ise 15 Aralık 2011 yılından itibaren şifresiz bir şekilde gerçekleştiriliyor. SGK hizmet sorgulama işlemlerinize girebilmek için size özel kimlik bilgilerinizi girmeniz veya bir e-Devlet şifresi edinmeniz yeterli olacaktır.

SGK hizmet sorgulama işlemi sayesinde ne kadar zamandır sigortalı olduğunuzu, sigorta girişinizin veya çıkışınızın ne zaman yapıldığını ve sigorta primlerinizin işveren tarafından ne kadar tutar üzerinden yatırıldığını görme imkanınız vardır. Üstelik sadece size ait kişisel bilgileriniz sayesinde görme imkanı sağlanmaktadır. Bu işlemlerinizi ve bilgilerinizi sizin dışınızda kimse görmemektedir.

SGK hizmet sorgulama işlemini kullanarak tescil kaydı tespiti (4A, 4B, 4C şeklinde), emekli aylık bilgisi (4A, 4B, 4C şeklinde), emekli aylık kesintisi (4C), hizmet bilgisi(4A, 4B), işgöremezlik ödeme(4A, 4B), provizyon sorgulama, GSS tescil ve prim borcu sorgulama, isteğe bağlı 4C bilgileri ve SGDP tescil kaydı sorgulama bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Şifresiz SGK hizmet sorgulama

Şifresiz öğrenilmek istenilen SGK hizmet sorgulama işleminde T.C. kimlik numarasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya yabancı uyrukluysanız seçebilir, nüfusa kayıtlı olduğu il, doğum yılı, cilt numarası ve SGK‘nın site üzerinden size verdiği güvenlik kodu sayesinde bilgileri girdikten sonra sorgula butonuna tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yapıldıktan sonra açılan sayfanın üst menüsünden Hizmet ve 4A Hizmet Bilgisi seçeneklerini tıklayarak SGK hizmet sorgulamasını yapabilirsiniz. İstenildiği takdirde açılan bu dökümü bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

Şifresiz SGK Hizmet Sorgulama için Tıklayınız!

E-Devlet ile SGK hizmet sorgulama

PTT üzerinden alınan e-devlet şifresi ile aşağıdaki butona tıklayarak sisteme ulaşıp, giriş işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine girebilmek için bu şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreyi en yakın PTT şubesinden ücret karşılığında alabilir ve hizmet dökümünüzü görebilirsiniz.

E-Devlet ile SGK Hizmet Sorgulama için Tıklayınız!

3 Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir