TC Kimlik No sorgulama

TC Kimlik No sorgulama işlemi için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen ve 11 haneden oluşan T.C. Kimlik No, özel ve resmi kuruluşlarda neredeyse her işlemde kullanılmaktadır. Bu 11 haneden oluşan rakamlar sayesinde bir kişinin bütün bilgilerine ulaşılmaktadır. Sağlık, eğitim, iş gibi her türlü sektörde bu numaralara ihtiyaç duyulmakta ve her işlem bu haneler ile yapılmaktadır.

Kısaca MERNİS denilen Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi ile oluşturulan bu kimlik numaraları, vatandaşların nüfus kayıtlarını bilgisayar ortamına aktararak merkezi nüfus veri tabanını oluşturmaktadır. Kimlik paylaşımı sistemi aracılığı ile de Kamu Kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılarak kimlik bilgilerine ulaşılmaktadır.

Yabancı ve TC Kimlik No sorgulama

T.C. Kimlik No sorgulama işlemi için kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne gitmenizin yanı sıra kişisel bilgilerinizi girerek T.C. Kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz. T.C. Kimlik No sorgulama aşağıdaki butona tıklayara merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki butonlar aracılığı ile online sorgulamalar kısmından T.C. Kimlik No Doğrulama, Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisinin yanı sıra T.C. Kimlik No Sorgulama, Yabancı Kimlik No Doğrulama ile Doğum Yılı ve İkamet İzin/Tezkere No- Çalışma İzin No’nun haricinde Yabancı Kimlik No Sorgulama ve Kişi Bilgileri İle Yabancı Kimlik No Sorgulama şeklinde önünüze çıkan şıklardan hangi işlemi yapmak istiyorsanız ona tıklamanız yeterli olacaktır.

TC Kimlik No Sorgulama için Tıklayınız! İkamet İzin No ile Yabancı Kimlik No Sorgulama için Tıklayınız! Kişi Bilgileri ile Yabancı Kimlik No Sorgulama için Tıklayınız!

Yabancı ve TC Kimlik No doğrulama

TC kimlik no doğrulama seçeneğine tıklayarak, T.C. Kimlik No sorgulama işlemini doğrulamak kaydı ile yapabilirsiniz. Önünüze çıkacak olan kişisel bilgileri sorgulama sayfasında belirtilen kısımlara T.C. Kimlik No, Ad, Soyad, doğum yılı ve sitenin size sunduğu onay kodunu girerek T.C. Kimlik numaranızı doğrulatabilirsiniz.

Sadece T.C. Kimlik no sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. kimlik No Sorgulama sayfası eşliğinde öğrenebilirsiniz.

TC Kimlik No Doğrulama için Tıklayınız! Yabancı Kimlik No Doğrulama için Tıklayınız!

28 Yorum

Yorum Yapın
 1. Sonunda istediğim hizmetlere gerçekten ulaşabileceğim bir sayfa buldum, bilgiler ve bağlantılar için çok teşekkürler.

 2. Eskiden çok korumasız dı sorgulamalar. Şimdi gelişen teknoloji ile biraz daha zor ve bulunması zorlaştı. İnternettin bize yaptıklarına bakın; eskiden nerelerde giderdik. Şimdi pc başında yapıyoruz.

 3. sağolun tc ile sorgulama çok işime yaradı. superonline kota sorgulama eklenirse harika olur. önerimi dikkate alırsanız sevinirim.

 4. Tek tuşla süper hizmet başka bişey söylemeye gerek yok. Tc ile sorgulama yapmaya ve iğer sorgulara imkan verdiğiniz için çok teşekkürler.

 5. Çok teşekkür ederim. Öğrencilerime lisans çıkartmam gerekiyordu. TC leri lazımdı. Kısa sürede hallettim.

 6. Kolay gelsin ben t.c sorgulama değil de aile numarası diye birşey varmış.Onu nasıl nerden öğrenebilirim ?

 7. Sanal ortamda yapılan alışverişlerde kişiye güven veriyor bu tc kimlik uygulaması. Teşekkürler bu hizmeti verdiğiniz için.

 8. Kızı sevmiyorum diye tc kimlik numarasına kadar herşeyini bulmak zorunda değildim aslında. Teşekkürler. Sorguladım TC’yi 🙂

  • Semih bey sorgulama için verdiğimiz gerekli bilgiler elinizde yoksa bu işlemi gerçekleştiremezsiniz.

 9. tc kimlik no sorgulama yaptım. Gerçekten teşekkür ederim. Sürekli aktif ve doğruyu gösteren kaliteli bir site yapmışsınız.

 10. Dedemin tc kimlik numarası nüfus cüzdanında yazmıyordu. Sayenizde öncelikle tc kimlik no sorgulama sonrasında da tc kimlik no doğrulama işlemini sıkıntısız yaptık. Kendisi yanımda.Oda teşekkürlerini iletiyor. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir