HGS bakiye sorgulama

Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde hesabınıza para yükleyerek Türkiye’deki bazı köprü ve otoyollardan daha hızlı ve seri bir şekilde geçebilirsiniz. Ancak sık sık HGS bakiye sorgulama işlemi yaparak bakiyenizi takip ediniz. Yeni bir uygulama olan HGS sisteminin amacı köprü ve otoyollarda oluşan trafik sıkıntısını ortadan kaldırmaktır. Araç sürücülerini de rahatlatan bu uygulama ile büyük bir sıkıntı ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. (Araç borç sorgulama için inceleyebilirsiniz.)

Hiç durmadan köprü ve otoyollardan geçme imkanı sağlayan bu kart sayesinde seri bir şekilde hareket sağlanmaktadır. HGS sisteminde bakiye durumu da önemlidir. Eğer köprü ve otoyolları kullanıyorsanız mutlaka kartınızdaki bakiyenizi HGS bakiye sorgulama sistemi ile kontrol etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bu durum size köprü ve otoyollarda engel çıkartacaktır. Ayrıca HGS kartının yanlış kullanımından doğan sonuçlarda kullanıcının kendi zararına olmaktadır.

HGS bakiye nasıl öğrenilir?

HGS bakiye sorgulama işlemini sürekli yapmak istemiyorsanız en yakın PTT şubesinden ilk alım sırasında vermiş olduğunuz GSM numaranıza gelen kısa mesaj yolu ile bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıdaki butona tıklayarak üyelik işemlerinden sonra bakiye durumunuzu öğrenebilirsiniz.

HGS Bakiye Sorgulama için Tıklayınız!

HGS bakiye sorgulama işleminiz için T.C. kimlik numaranız (Bilmiyorsanız T.C Kimlik No sorgulama için sayfamızı inceleyebilirsiniz.), e-posta adresiniz ve kendinizin belirleyeceği bir şifre ile yukarıdaki PTT online hizmet uygulamasına üye olabilirsiniz. Sistemin hizmetlerinden yararlanmak için güvenlik kodu doğrulama işleminden sonra e-posta adresi, belirlediğiniz şifreniz ve sitenin size verdiği güvenlik kodunu doldurarak sisteme giriş yapabilirsiniz. HGS bakiye sorgulama işlemi için de bu bilgileriniz ile siteye girdikten sonra durumunuzu görüntüleyebilirsiniz. Bu HGS bakiye sorgulama işlemi sayesinde bakiyenizi kontrol etmenin yanı sıra bakiye yükleme gibi işlemleri de günün her saatinde yapabilirsiniz. Böylelikle HGS bakiye sorgulama işleminden haberiniz olmakta ve bakiyenizi sürekli güncelleyerek köprü ve otoyollardan hızlı ve seri bir şekilde geçebilirsiniz.

6 Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir