Araç borç sorgulama

Araçların gittikçe artan kullanımına bağlı olarak araçlara ait borçların gündeme gelmesi de kaçınılmaz bir hal almıştır. Araçların çeşitli nedenlerden dolayı sahiplerini borçlandırdığı düşünülürse araç borç sorgulama işlemlerinin en kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Araç borç sorgulama işlemleri için iki türlü işlem mevcuttur:

  1. Araç vergi borcu sorgulama
  2. Araç trafik cezası borcu sorgulama.

Yukarıdaki işlemlerden hangisini yapmayı düşünüyorsak araç borç sorgulama işlemlerimizi de ona göre yapmamız gerekir.

Araç vergi borcu sorgulama

Sene içerisinde araçlarımıza ait borçlardan biri olan vergi borcu, araç sahibi olan herkesin ödemekle mükellef kılındığı bir sistemdir. Araç için verilecek olan vergi borçlarını sorgulamak için şu yöntemlere başvurulabilir:

  • Vergi Dairelerinden herhangi birine giderek vezne görevlileri yardımıyla aracınıza ait vergi borçlarınızı öğrenebilirsiniz.
  • İnternet Vergi Dairesi sayfasına girerek aracınızın vergi borçlarını sorgulatabilirsiniz. Aracınızın plaka kodu ve ya vergi tescil numarasını bilmek ve istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmak sorgulatma işleminizi kolaylaştıracaktır.
Araç Vergi Borcu Sorgulamak için Tıklayınız!

Araç trafik cezası borcu sorgulama

Aracınıza ait trafik bilgilerinin ve trafik cezalarının kolaylıkla öğrenildiği trafik cezası borcu sorgulama işlemlerinde şu yollara başvurulabilir:

  • Trafik cezası borcu için Emniyet Genel Müdürlüklerine giderek borç sorgulama işlemleri yapılabilir.
  • İnternet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasına girerek istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi ile araç borç sorgulama işlemleri tamamlanabilir.
  • İnternet Vergi Dairesi adresine girerek araç ceza sorgulama yapılabilir.
  • Telefonla 118 80 aranarak araç hakkında bilgiler verilerek araç borç sorgulama işlemleri yapılabilir.
Trafik Cezası Sorgulamak için Tıklayın!

EGM trafik cezanızda olabilir. Alt bölümden de EGM borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

EGM Trafik Cezası Borcunuzu Sorgulayın!

Aracınıza ait OGS ve HGS borcunuzun olup olmadığını ise internet üzerinden ve ya Emniyet Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz. Aracınıza ait borçları sorgulatmak geçmiş borçlarınızı öğrenmenizi ve ileri de borçlarınızdan kaynaklanan çeşitli problemler yaşamanızı önleyecektir. İkinci el bir araç alacaksanız da sitemizde araç hasar kaydı ve tramer sorgulama sayfamızdan bu konuda bilgi edinebilirsiniz. Farklı sorgulamalardan olan elektrik faturası sorgulaması gibi işlemler de sitemiz aracılığıyla yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir