Trafik ceza sorgulama

Trafik içerisinde seyrederken bazen farkında olarak ve ya olmayarak kazalar ve hatalar yapabiliriz. Yaptığımız kazalar ve yanlışlar hakkında aldığımız cezalara ait bildirilerin bizlere ulaşmadığı durumlarda trafik ceza sorgulama işlemleri bizlerin en büyük yardımcısıdır. Trafikte aldığımız cezalar hakkında bilgi edinmek, ödeyeceğimiz tutarları öğrenmek ve yaptığımız yanlışları görmek adına trafik ceza sorgulama işlemlerini yapabiliriz. Trafik cezası sorgulama işlemlerinde bulunmak için aşağıdaki yollardan herhangi birine başvurarak istediğiniz sorgulamayı yapabilir ve aklınıza takılan sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

Trafik ceza sorgulama işlemleri sayesinde trafik borçlarınızı öğrenerek kendiniz için önlemler alabilirsiniz. Karşınıza giderek büyüyen trafik cezası yığını çıkmasını önceden önleyebilirsiniz. Elinize ulaşmayan trafik ceza bildirimlerini ceza sorgulama işlemi ile öğrenebilirsiniz. Trafik içerisinde yapmış olduğunuz hataları görerek tekrarlamaktan kaçınabilirsiniz. Trafik cezanızı öğrenerek ödeme yoluna gidebilirsiniz.

Trafik cezası sorgulama nasıl yapılır?

  • Trafik cezaları hakkında gidilebilecek en yetkili mercii Emniyet Genel Müdürlükleridir. Emniyet Genel Müdürlüğüne giderek aracınızın plaka kodu (Plaka sorgulama) ve kimlik bilgilerinizi (T.C Kimlik Bilginiz de olamlı. T.C Kimlik numaranısınız bilmiyorsanız TC Kimlik No Sorgulama işlemini ilgili sayfamızdan öğrenerek yapabilirsiniz.) yetkililere bildirerek aldığınız cezaları kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

EGM trafik ceza sorgulama işlemi

  • Emniyet Genel Müdürlüklerine başvuracak imkânınız ve ya vaktiniz yoksa internet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğüne ait resmi sayfa üzerinden ceza sorgulama bölümünü seçerek istenilen bilgileri eksiksiz ve tam bir şekilde doldurup aracınıza ait trafik ceza sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz
EGM Trafik Ceza Sorgulama için Tıklayınız!

İnternet Vergi Dairesi trafik ceza sorgulama

  • Vergi Dairesi kapsamında değerlendirilen Trafik cezalarını öğrenmek için Vergi Dairesine giderek ve ya İnternet Vergi Dairesi adresinden taşıt sorgulama bölümünü kullanarak trafik ceza sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.
GİB Trafik Ceza Sorgulama için Tıklayınız!
  • Trafik ceza sorgulama için bir diğer hizmette ücretli olan 118 80 numarasını arayarak aracınıza ait bilgileri öğrenebilir ve ceza sorgulamasında bulunabilirsiniz. Trafik cezası sorgulama ile ilgili diğer sorgu sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

4 Yorum

Yorum Yapın
  1. Şükür ceza almamışım. Teşekkürler sayenizde emniyete gidip uğraşmadan trafik ceza sorgumu yaptım. Ceza da yokmuş rahatım artık 🙂

  2. ARAÇ SAHİBİNE TRAFİK CEZASI KESİLMESİ HER ZAMAN DOĞRUMUDUR SİZCE ARKADAŞLAR? BİR AYDA DÜNYANIN CEZASINI ÖDEDİM.

  3. Arkadaşlar ceza yediğin gün hemen online sisteme cezan düşüyor mu yoksa eve yada iş yerine kağıt geldikten sonra mı sisteme düşüyor yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir