TC sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının nüfus bilgilerine ulaşabilmek için verilen T.C. kimlik numaraları her işlem için gerekli ve önemlidir. Eğer sizde internet üzerinden TC sorgulama yöntemini seçiyorsanız bu bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Kimliğinizi kaybettiniz ve hiçbir işlem yapamıyorsunuz. Bu durum sizi zora sokacağı gibi her sektörde T.C. kimlik belgeniz olmadığı için önünüz kapanabilir.

İnternet üzerinden TC sorgulama yöntemi ile öğrenebileceğiniz bu T.C. kimlik numarasını nüfusa kayıtlı olduğunuz olduğunuz ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek de öğrenebilirsiniz. Peki internet üzerinden nasıl öğrenebiliriz?

İsimden TC sorgulama

T.C. kimlik numaralarımız İçişleri Bakanlığı’na bağlıdır. Aşağıdaki butona tıklayıp, gerekli alanları doldurarak İçişleri Bakanlığı üzerinden TC sorgulama yöntemi ile T.C. kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz.

İsimden TC sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C kimlik No Sorgulama sayfası eşliğinde T.C. kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu bölümde size ad ve soyad, baba adı ile anne adı, doğum yılı, cinsiyet, il ve ilçe, cilt, aile ve birey sıra no bilgilerinizi ve sitenin size verdiği onay kodunu sisteme girerek TC sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu TC sorgulama işlemi için mutlaka bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

TC Sorgulama için Tıklayınız!

Yukarıdaki butona tıkladığınızda TC sorgulama sırasında internet üzerinden İçişleri Bakanlığı’nın sitesi üzerinden işlemleriniz gerçekleştirilecektir. Nüfusa kayıt yeri ve kişi bilgisi ile TC sorgulama işlemlerini üst taraftaki butona tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancı TC sorgulama

Yabancı TC sorgulama için doğum yılı ve ikamet izin/ tezkere no- çalışma izin no ile yabancı TC sorgulamanın yanı sıra kişi bilgileri ile yabancı kimlik no sorgulama işlemlerini alt bölümden yapabilirsiniz.

Doğum Yılı ve İkamet İzin No ile Yabancı TC Sorgulama için Tıklayınız! Kişi Bilgileri ile Yabancı TC Sorgulama için Tıklayınız!

4 Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir