Numaradan isim sorgulama

Telefonumuzun en yakın akrabamızdan bile daha yakın olduğu çağımızda hattımıza ve ya ev telefonumuza gelen aramalarda kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunu öğrenme isteği bizler için önemlidir. Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek ve içimizdeki merak duygularını yok etmek için ise tek yapmamız gereken numaradan isim sorgulama işlemleri yapmaktır. Numaradan isim sorgulama işlemleri sadece bizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek amacıyla değil sürekli numaraları değişen kişilerin gerçekten bu numarayı kullanıp kullanmadığını öğrenmek açısından da yardımcı olan bir sistemdir.

Numaradan isim sorgulama işlemleri yapmak çok kolay ve kısa süren bir uygulamadır. Numaraların kimler üzerine kayıtlı olduğunu öğrenmek ve o yönde aramalar yapmak için numaradan isim sorgulama işlemleri şu şekillerde yapılabilmektedir:

Numaradan isim sorgulaması nasıl yapılır?

  1. Numara herhangi bir ev numarası ise yani ev iş yeri gibi numaralar ise bu numaraların kime ve ya hangi kuruma ait olduğunu öğrenmek için Türk Telekom şubelerine giderek numarayı ilgili kişiye söyleyerek sorgulamada bulunabilirsiniz.
  2. Numara GSM operatörlerinden birine aitse numaranın hangi GSM operatöründe bulunduğunu tespit ettikten sonra GSM operatörü olan bayiliklere giderek numaradan isim sorgulama işlemlerinde bulunabilirsiniz.
  3. GSM operatörlerinin geliştirdiği hizmetlerden biri olan ‘Bilinmeyen Numaralar’ hizmetini kullanarak numarayı kısa mesajla gerekli numaraya göndererek sorgulamada bulunabilirsiniz.
  4. Bütün bu işlemleri daha da kolay hale getirmek ve vakitten kazanç sağlamak isteyenler için geliştirilen internet üzerinden numara sorgulama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
  5. Telefonunuzla 118 60 ve ya 118 70 numarasını tuşlayarak numaradan isim sorgulama hizmetini kullanabilirsiniz.

Numaradan isim sorgulama işlemleri çok kullanılan sorgulama türlerinden olduğu için son dönem akıllı telefonlarda geliştirilen özel sistem ile numarayı arama ekranına yazarak sahibinin kim olduğu sorgulanabilmektedir.

İsimden numara sorgulama nasıl yapılır?

İsimden numara sorgulama işlemini sitemizde daha önce anlatmıştık. İsimden numara sorgulama yapmak için ilgili sayfamızdaki talimatları inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir