İsimden numara sorgulama

Hergün yüzlerce telefonunuza bilmediğiniz numaralardan çağrı gelmekte veya tanımadığınız numaralar sizi arayıp rahatsız etmekte olabilir. Bilmediğimiz veya tanımadığımız numaraların kime ait olduğunu ise merak ederiz. Yani isimden numara sorgulama işlemi yapmak isteriz. Numaranın kendisini arayıp sormanın yanı sıra bu konu için oluşturulan isimden numara sorgulama sistemleri üzerinden numaranın sahibi hakkında bilgi edinebiliriz. Her numarayı bulma gibi bir şartta yoktur. Çünkü bazı numara sahipleri hattın üstüne olduğunu operatörler aracılığı ile gizlemektedir. Arayan numaranın hangi operatörden olduğunu bilmek veya bulmak ise öğrenilecek bilgiler için önemli bir ayrıntıdır.

Bazen de sadece ad ve soyadını bildiğiniz bir kişinin numarasını öğrenebilmeniz gerekmektedir. Bu yeni tanıştığınız bir kişi veya eski bir askerlik arkadaşınız da olabilir. Ad ve soyadını biliyor ve hangi şehirde yaşadığını tahmin ediyorsanız eğer isimden numara sorgulama sistemini kullanarak deneme yanılma yöntemi ile aradığınız kişinin numarasını bulabilirsiniz.

İnternet üstünden isimden numara sorgulama

İnternet üzerinden isimden numara sorgulama işlemi için 11860’ın internet adresini kullanabilirsiniz. İsimden numara sorgulama sistemi için girilecek bilgiler ise ad, soyad ve bulunulan şehirdir. Bu bilgiler ile o şehirde bulunan tüm operatörler aracılığı ile belirttiğiniz ad ve soyadın numaraları ekranınıza gelecektir. İsimden numara sorgulama sisteminin yanı sıra tam tersi olarak numaradan isim sorgulama işlemini de kullanabilirsiniz.

İnternettten isimden numara sorgulatmak için tıklayınız!

Türk Telekom Rehber Sayfası ile isimden numara sorgulama

İnternet üzerinden Türk Telekom’un rehber sayfasını kullanarak da isimden numara sorgulama yapabilirsiniz. Yalnız bu işlem sorgulama yönteminde ev telefonu öğrenilebilmektedir. Ev telefonunu öğrenmek istediğiniz kişinin adını, soyadını, ilini ve yaşadığı ilçe veya semt bilgilerini girerek sorgulatabilirsiniz.

Türk Telekom Rehber Sayfası ile isimden numara sorgulamayın!

İsimden numara sorgulatma işlemleri için önemli olarak bilinmesi gereken noktalar ad ve soyaddır. Bulmak istediğiniz kişinin yaşadığı şehri de bilirseniz arama işlemlerinizi daha da arttırır ve bulma imkanlarınıza bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır?

Numaradan isim sorgulama işlemi hakkında sitemizde farklı bir yazı yayınladık. Bu işlem hakkında kapsamlı bilgi almak isterseniz ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir