Trafik cezası sorgulama

Günlük hayatımızı kolaylaştıran etkenlerden biri olan araçlarımızın trafik içerisinde çeşitli durumlara bağlı olarak yanlış kullanımı sonucu cezaya maruz kaldığı olur. Cezaların farklı nedenlere bağlı olarak verildiği ancak cezaya ait bildirilerin elimize ulaşmadığı zamanlarda aracımız adına biriken borçlar bizleri zor durumda bırakabilir. Aracımıza ait trafik cezalarını öğrenmek için ise trafik cezası sorgulama işlemleri bizleri büyük bir yükten kurtaracaktır. Trafik ceza sorgulama işlemi yaparak ne kadar borcumuz olduğunu öğrenmek de oldukça önemlidir.

Trafik içerisinde yaptığımız hataları fark edemediğimiz zamanlarda aracımız adına kayıtlı olan trafik cezalarını öğrenmek için şu sorgulama işlemlerini kullanabiliriz:

  • Aracımıza ait trafik cezalarını öğrenmek için Emniyet Müdürlüklerine başvurarak aracımıza ait bilgileri tam ve doğru bir şekilde verdiğimizde trafik cezası sorgulama işlemlerinde bulunabiliriz. Ayrıca trafik cezası sorgulama işlemleri dışında aracımıza dair pek çok hizmeti de alabiliriz.

EGM trafik cezası sorgulama

  • Herhangi bir Emniyet Müdürlüğüne gidecek vaktiniz ve ya imkânınız yoksa telefonunuzdan, bilgisayarınızdan, tabletinizden kısa sürede internete bağlanarak Emniyet Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden aracınıza ve kendinize ait bilgileri girerek kolaylıkla trafik cezası sorgulama işlemlerinde bulunabilirisiniz.
EGM Trafik Cezası Sorgulama için Tıklayınız!

GİB  trafik cezası sorgulama

  • İnternet Vergi Dairesi sayfasına girerek sol tarafta bulunan menüden Motorlu Taşıtlar kısmına tıklayarak Taşıt Sorgusu ve Kredi Kartı İle Ödeme işlemlerini seçerek Ceza bilgileri bölümünden plakadan trafik cezası sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.
GİB Trafik Cezası Sorgulama için Tıklayınız!
  • Son zamanlarda her türlü soruya cevap bulmak amacıyla yürütülen hizmetlerden biri olan 118 80 numarasını tuşlayarak aracınıza ait her türlü cezayı, borcu, vergiyi ve daha pek çok şeyi öğrenebilirsiniz.

Trafik cezası hakkında sorgulama yapmak sizin bilginiz dâhilinde olmayan cezaları öğrenmenizi sağlayacağı gibi trafikteki seyrinizde hangi hataları yaptığınızı da öğrenmenizi sağlar. Trafik cezalarınıza ait sorgulamalarda internet şubelerinden yapacağınız sorgulamalarda herhangi bir sorunla karşılaştığınızda Emniyet Müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

Trafik cezası sorgulama işlemleri yanı sıra araçlarınız için farklı sorgulamalar hakkında bilgiler de sitemizde mevcuttur.

Farklı sorgulama işlemleriniz için sitemizde üst alandan arama kısmını kullanabilirsiniz.

4 Yorum

Yorum Yapın
  1. Araçımın cezalarını sorgulatmayı bir türlü başaramadım, sorgulama işlemini resimli olarak anlatır mısınız?

  2. sorgulama işlemi tamam. vallahi içime su serpildi yaa, trafik cezası yokmuş hiç. ohh şu an var ya kanat takıp uçabilirim. :))

  3. Millete gitmediği şehirden trafik cezası geliyor şu aralar. İlginç olaylar oluyor halen anlamış değilim durumu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir