Araç sorgulama

Günümüzde herkes için büyük bir ihtiyaç haline gelen araçlar hakkında her türlü sorgulamada bulunmak da ihtiyaç halini almış durumda. Araç sorgulama işlemleri araçlar hakkında bilgi almanın yanında araca ait vergilerin, borçların ve ödemelerin de öğrenilmesini sağlar. Araç sorgulama yapmak isteyen kişilerin araç hakkında hangi bilgiyi öğrenmek istiyorsa o alanda sorgulatma yapması gerekir. Araç hakkında istenilen bilgilerin kolayca bulunmasını sağlamak için aracınız hakkında şu sorgulamaları yapabilirsiniz:

Araç Sorgulama

Yeni araç alacakların ve ya herhangi bir durumdan dolayı araç hakkında bilgi almak isteyen kişilerin başvuracağı bu sorgulama tipinde araca ait plaka kodu ile aracın modeli, nereye, kimin adına kayıtlı, araç çalıntı mı, hak mahrumiyeti olup olmadığını ve araç hakkında bir çok bilgi öğrenebilirsiniz. Araç sorgulaması emniyet müdürlüklerinden yapılabildiği gibi internet üzerinden istenilen bilgiler girilerek kısa sürede öğrenilebilmektedir. E-Devlet şifreniz ile giriş yaparak bu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Sorgulama için Tıklayınız!

Araç borç sorgulama

Vergi Dairelerinden ve ya İnternet Vergi Dairesinden plaka kodu, vergi kimlik numarası veya T.C. kimlik numarası, tescil tarihi girilerek araca ait borç sorgulaması yapılabilmektedir.

Araç Borç Sorgulama için Tıklayınız!

Araç hasar kaydı sorgulama

Araca ait bütün hasarların ne kadar tuttuğu ve hangi hasarlar olduğu hakkında bilgi veren, kaza tespit tutanağı sorgulama ve itiraz etme için sorgulama türüdür. İnternet üzerinden kolaylıkla araç hasar sorgulaması yapılabilmektedir.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama için Tıklayınız!

Plakadan araç muayene sorgulama

Aracınıza ait bakım ve onarım işlemleri için ne kadar süre aralıklarla ve nasıl yaptıracağınıza dair bilgileri araç muayene sorgulatması ile yaptırabilirsiniz. Plakadan araç muayene sorgulama işlemi ile en son muayene olunan istasyon adı, hizmet tipi, muayene sonucu ve tarihi öğrenilmektedir. Bu sorgulama ile muayene tarihinize ne kadar süre kaldığını hesaplayabilirsiniz. (Daha önce sitemizde yer alan plakadan araç sorgulama sayfamız ile aracınızı sorgulayabilir, bilgi edinebilirsiniz.)

Plakadan Araç Muayene Sorgulama için Tıklayınız!

Araç Kasko poliçe sorgulama

Aracınıza yaptırdığınız Kasko poliçe işlemlerini kısa sürede plakanız ve T.C. no ile öğrenebilirsiniz.

Araç Kasko Poliçe Sorgulama için Tıklayınız!

Araç sorgulama işlemleri hayatınıza kolaylıklar getirdiği gibi sizlerin de aracınıza ait bilgileri öğrenmenizi sağlayan bir sistemdir. Aracınıza ait sorgulamalar için internet üzerinden yapacağınız aramalar etkili olabileceği gibi, plaka kodunuzu ve telefon numaranızı girerek belirli bir ücret karşılığında kısa mesaj yoluyla öğrenebilirsiniz. Sürekli kullandığınız araçlarınız hakkında kafanızdaki her türlü soru işaretini araç sorgulama ile cevaplandırabilirsiniz.

Sitemizde araç sorgulama yanı sıra; araçlarınıza ait araç ceza sorgulama sayfamızdan da ceza sorgulamaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ceza değil de yeni araç alımı yapacaksanız tramer kayıt sorgulamasını da araç alımından önce yapmanızı öneriyoruz.

Yorumlar

Yorum Yapın
  1. Araç sorgulama son yıllarda bir çok kişinin işine yarayan bir uygulama. Ben genelde sms ile sorgulama yapıyorum. Araca ait ne kadar bilgi varsa geliyor telefonuma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir