SSK sicil no sorgulama

Günümüzde SSK sicil sorgulama son derece önemlidir. Çünkü bu sorgulama ile birçok işleminizi yapabilirsiniz. SSK sicil numarası sigortalı çalışan ve ya sigortadan emekli olan vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında bulunup bulunmadıklarını gösteren ve sigortalı olarak çalıştıklarına dair bilgilerin bulunmasını sağlayan bir koddur. SSK sicil numarası kişilerin sigorta kurumlarında yaptıkları ve yapacakları her işlemde kullanmaları gereken bir numaradır. Bu yüzden sigorta hizmetlerinden yaralanmak isteyen herkesin SSK sicil numarasına sahip olması gerekir.

SSK sicil no neden önemlidir?

  • Çalışma sürenizin ne kadar olduğunu SSK sicil numarası ile öğrenebilirsiniz.
  • Çalıştığınız dönemler boyunca sigortanıza yatan primleri sicil numaranız ile öğrenebilirsiniz.
  • Devlete ait kurum ve kuruluşlarda herhangi bir işlem yaptırabilmek için sicil numaranız gerekir.
  • Hangi dönemlerde çalıştığınızı ve emekliliğinize ne kadar süre kaldığını öğrenmek için sicil numaranızı bilmeniz gerekir.

SSK sicil no sorgulama işlemi nasıl yapılır?

SSK sicil no sorgulama işlemi sicil numarası ile yapılacak olan her işlemde kolaylıkla işlerimizi halledebilmemiz açısından önemlidir. Bu yüzden sigorta kapsamında çalışmış ister halen çalışsın isterse emekli olsun herkesin bilmesi gereken bir numaradır. SSK sicil numarası bilinmediği durumlarda SSK sicil no sorgulama işlemleri kişilere yardımcı olacaktır. Sicil no sorgulama işlemleri şu şekillerde yapılmaktadır:

Maddeler halinde SSK sicil no sorgulama

  • SSK sicil no sorgulama işlemleri için en yakın SGK’ya giderek burada gerekli bilgilerinizi vezne görevlisine bildirdikten sonra SSK sicil no sorgulama işleminde bulunabilirsiniz.
  • Sigorta kurumuna gidemeyecek olan vatandaşlar ise internet üzerinden arama motorlarına ‘SSK sicil no sorgulama’ yazarak, Sosyal Güvenlik Kurumu sitesinden ve ya farklı sitelerin yönlendirmesiyle birlikte SSK sicil no sorgulama işleminde bulunabilirler. SSK sicil no sorgulama işlemleri, T.C. kimlik noile, E-Devlet şifresi ile sorgulamada bulunabilirler. İnternet üzerinde yapılan sorgulamalarda karşılaşılacak sorunlarda Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurulması gerekir.
SSK Sicil No sorgulamak için tıklayınız!

Dilerseniz TC ile SSK sorgulama sorgulama sayfamızdan T.C Kimlik Numaranız ile de SSK sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir